Najnowsze wpisy, strona 2


lut 28 2011 Pogrzeb na całym świecie
Komentarze: 0

POGRZEB

Chowanie zmarłego dotyka nas wszystkich. Przeważnie jest to ciężki okres dla nas i naszych krewnych. Jednak nie zamierzam tu wprowadzać negatywnych nastrojów. Nauczmy się więcej o tym ceremoniale. Jak kreuje się w obcych regionach świata, cywilizacjach i jak przedstawia się przedstawiony zwyczaj w naszej kulturze. Pogrzeb jest typem ostatniego spotkania ze zmarłym po odejściu. W tym celu wedle rytuałów obowiązujących w naszym kraju rodzina uczestniczy w eucharystii a także wraz z trumną idą w stronę położenia trumny. Zwyczaj ten nie różni się ogromnie od starożytnych ceremoniałów, podczas gdy to kondukt defilował przez całe miasto. Obrzędy te różnią się trochę w zależności od obszaru i rozwoju miasta, lecz polegają na analogicznej idei. Przy miejscu pochówku osoba duchowna wygłasza jeszcze kazanie, powiązane z tym bolesnym wydarzeniem. Istotną rolę grają też nekrologi. To one powinny powiadamiać o śmierci bliskiego, wszystkich sąsiadów i znajomych.

POGRZEB W RÓŻNYCH KULTURACH

W kulturze hinduskiej zmarli są paleni nad rzeką a pyły zmarłego rozrzucane po rzece. Zmarli przyodziani są w szykowne, tradycyjne stroje. Co ciekawe, to, czy zwłoki spalą się zależy od tego, jak zamożna jest familia. Wśród muzułmanów panuje przeświadczenie, że trzeba pochować osobę najpóźniej dzień po śmierci. Jeżeli ciało dłużej spoczywa niepochowane istnieje zagrożenie, że dusza zostanie w świecie żywych. U Tybetańczyków pogrzeb może wywoływać znaczne zdziwienie, ponieważ ciało martwego są wykładane na pożarcie sępom. Kiedy już zjedzą mięso i pozostaną kości, kruszy się je do rozmiarów, żeby skonsumowały je sępy. Pochówek można przyjąć za skończony kiedy nie pozostaną żadne zwłoki zmarłej osoby.

zakladpogrzebowy : : pogrzeb
lut 26 2011 Transport zwłok
Komentarze: 0

W życiu dzieją się różne sytuacje. Jedną z najmniej radosnych i kłopotliwą jest zgon bliskiej osoby zagranicą. Transport zwłok od dawna stanowił kłopot dla ludzi, gdyż nie wiadomo jakim sposobem się za to zabrać. Zakłady pogrzebowe mające w ofercie transport zwłok zapewne będą mogły bez kłopotu przetransportować zmarłego z innego kraju do Polski, bowiem posiadają odpowiednie koncesje. Taki transport zmarłych najodpowiedniej połączyć już z usługami pogrzebowymi tego samego zakładu, ze względu na prostota organizowania formalności i spokój. Tak więc wybierając firmę trudniącą się międzynarodowym transportem zwłok, pomnijmy, aby wybrać też firmę która, oferuje kompletną listę usług pogrzebowych.

zakladpogrzebowy : : transport zmarłych, międzynarodowy transport zwłok
lut 21 2011 Opieka nad grobami
Komentarze: 0

Opieka nad grobami w Polsce

W ostatnim czasie jeszcze głośniej robi się o usłudze sprzątania i czyszczenia nagrobków. Nawet ostatnio poszerzona do konkretnych odwiedzin i dbałości nad grobem bliskiej osoby. Jest to o tyle wygodna usługa, że będąc poza krajem stale mamy możliwość opiekować się zmarłymi. Np. Opieka nad grobami warszawa to wydatek mniej więcej kilkudziesięciu złotych za 1 usługę. Częstokroć dodatkowo oprócz czyszczenia nagrobków można zamówić dodatkowo stawianie zniczy i wiązanki na nagrobku zmarłego. Korzystając z takiej opcji gwarantujemy swoim krewnym estetyczny i schludny grób kiedy my sami nie możemy, lub nie mamy czasu tego zrobić.

zakladpogrzebowy : : opieka nad grobami, opieka nad grobami warszawa
lut 18 2011 Porady pogrzebowe
Komentarze: 0

Bardzo często wypada tak, że nie mamy czasu w momencie pochówka zajmować się formalnościami i zobowiązaniami powiązanymi z jego koordynacją. Nie wahajmy się więc skorzystać z zakładów oferujących usługi pogrzebowe kraków. Pomoże to odetchnąć i ułatwić okres pogrzebu. Pośród usług pogrzebowych natrafisz na odpowiednie i upraszczające żywot rozwiązania takie jak oczyszczanie i sprzątanie nagrobków, zorganizowanie pożegnań, pogrzebów, załatwienie formalności i wszystkich dokumentów. Okazuje się to bardzo przydatne, szczególnie, gdy to na Twoich barkach spoczywa odpowiedzialność za koordynację pogrzebu. Z pewnością znajdziesz właściwy zakład pogrzebowy, dzięki któremu odetchniesz w czasie pogrzebu.

zakladpogrzebowy : : zakład pogrzebowy, usługi pogrzebowe w krakowie
lut 14 2011 Zakład pogrzebowy
Komentarze: 0

Zakład pogrzebowy jest ciekawym pomysłem na własną działalność gospodarczą. Pomimo, że należy do bardzo burzliwych tematów (spośród licznych komentarzy pojawia się „żerowanie na tragedii”), jest bez wątpienia niezbędną gałęzią gospodarki. Mimo kontrowersji, zakłady pogrzebowe zyskują następnych klientów. Załatwianie wszelkich niezbędnych formalności, zapewnienie rodzinie zmarłego ciszy i odciążenie ich od spisywania druków, podpisywania pism pomaga w dużym stopniu klientom zakładu pogrzebowego. Jeżeli w grę wchodzą finanse, wkład bywa spory, mimo to akceptowalny w stosunku do potencjału rynku. Urządzenie zakładu pogrzebowego to konieczność dużego trudu i przemyślenia. Ale zanim zabierzemy się do zakupów, zerknijmy w tekście na ogólny zarys zakładów pogrzebowych.

 

Zakład pogrzebowy – czym się zajmuje?

Zakład pogrzebowy zajmuje się organizacją pogrzebów. Jako właściciele firmy, zwróćmy uwagę na to, że realizujemy  głównie pragnienia kupujących. Wykorzystujemy ich pogląd i koncepcję, i jak najszybciej je wcielamy w życie. Kluczem bywa właśnie zdjęcie presji z którą zmaga się rodzjna zmarłego . Pamiętajmy o nadzwyczajnej kulturze, to  zakład pogrzebowy ,musi najbardziej zdawać sobie sprawę z powagi tej uroczystości. Powinno się więc przestrzegać reguły etyczne i zorganizować to idealnie. Powinno się podać kilka najważniejszych płaszczyzn zajęć zakładu pogrzebowego:

•             Organizacja pogrzebów.

•             Asysta przy ustalaniu szczegółów (dekoracja, wygląd grobu, sposób pochowania).

•             Załatwienie formalności, umów (duchowny, cmentarz, akty prawne).

•             Zaplanowanie wspomnień, spotkania rodzinnego.

•             Transport zwłok.

•             Opieka nad grobami.

W wielkim skrócie tak kreują się zajęcia zakładu pogrzebowego. Wyrozumiałość i sympatia jest sposobem do korzystnego odebrania Ciebie przez klienta.

Zakłady pogrzebowe w Polsce

Siatka zakładów pogrzebowych w naszym kraju jest obszerna, praktycznie w każdym mieście spotkamy zakład. Warto dodać, że ilość zakładów pogrzebowych w np. Wrocławiu praktycznie osiąga liczbę kilkunastu. Otwierając swój zakład pogrzebowy uważnie śledźmy konkurencję, która jest w naszym miejscu zamieszkania. W przypadku gdy jest ona duża, wzbijmy się nad nią wymyślnymi, unikalnymi usługami pogrzebowymi.

 

Usługi pogrzebowe

Usługi pogrzebowe świadczone w naszym zakładzie są różnorodne, a od Twojej inwencji zależy jak rozległe szanse umożliwiamy klientom.

Na porządku dziennym wśród ważniejszych działalności istniejących w branży pogrzebowej są takie usługi pogrzebowe jak kontrola formalności związanych z pogrzebem oraz planowanie pogrzebu.Praktycznie w każdym zakładzie spotkamy się również z wyżej wymienionymi: przewóz zmarłego, sprzedaż trumny lub urny, jak również przechowywanie zmarłego do momentu pochówku.

Odnośnie ciekawych, dopełniających ofertę usług pogrzebowych możemy wspomnieć opiekę nad grobami, zorganizowanie spotkania rodzinnego najlepiej z obsługą prawną, przewiezienia zaproszonych, oraz kontakt z osobami na stypę zaproszonymi. Oryginalne usługi pogrzebowe udowadniają wartość i wiarygodność założonego zakładu pogrzebowego. Zapewnijmy klientom świadomość, że korzystając z usług naszego zakładu zapewnimy im wszystko, czego mogą wymagać w momencie pochówku.

zakladpogrzebowy : : zakład pogrzebowy, zakłady pogrzebowe, opieka nad grobami, usługi pogrzebowe