Archiwum marzec 2011


mar 31 2011 Zakłady pogrzebowe w Katowicach i Lublinie...
Komentarze: 0

Ten tekst, to następna – trzecia już odsłona mojego przewodnika. Ostatnimi czasy odwiedziłem dwa polskie miasta – Katowice i Lublin. Dzielę się moją obserwacją: jakością usług możliwych w tych miastach i inne rzeczy związane z pogrzebem. Jedno jest pewne - trip do Lublina i Katowic pozytywnie mnie zadziwił. Spotkałem tam zarówno zadbane i rozległe cmentarze jak i o wysokim standardzie związane z pochówkiem.


Zakład pogrzebowy Katowice

Przedsiębiorstwa pogrzebowe w Katowicach wyglądają wyjątkowo przyzwoicie. Duża liczba ofert dla klientów, w tym:

 

Opieka nad grobami

 

Planowanie pogrzebu


Wciąż jeszcze nieliczne w kraju. Usługi na świetnym poziomie, dyskutując ze znajomymi, którzy mają przyjemność (bądź pecha) skorzystać, byli zadowoleni. Problemem mógłby być tutaj jedynie układ Katowic, nie pomaga przewozowi trumny. Jeżdżąc po ulicach obawiałem się, że urwiemy niebawem koło.


Zakład pogrzebowy Lublin


Pomimo tego, że obok jest wschodnia granica, w Lublinie przedsiębiorstwa pogrzebowe funkcjonują na europejskim poziomie. Dostępne są, tak jak Katowicach prawie każde czynności pogrzebowe. I co warto zauważyć –w niskich cenach. Gdyby można było z mojego miasta zamawiać usługi w innych miastach, wybrałbym Lublin. Biorąc pod uwagę stosunek jakości usług do ceny, to miasto prezentuje się najlepiej ze wcześniej wymienionych.

zakladpogrzebowy : : zakład pogrzebowy, zakłady pogrzebowe
mar 21 2011 Druga część informatora pogrzebowego
Komentarze: 0

W kolejnym fragmencienaszego informatora przyjrzymy się dwóm dużym punktom. Jednak mimo analogii danych miast, w branży pogrzebowej dzieli je bardzo dużo. Dowiemy się szerzej o przeszkodach, związanych z ofertami w Szczecinie jak również zobaczymy świetny rozkład usług zakładów w Poznaniu. Zapraszam do lektury!

Usługi pogrzebowe Szczecin

Szczecin rozległym miastem jest. Oczywiście jak porównując do reszty polskich miast. Jednak pomimo kontaktu z Niemcami niski poziom świeżości i pomysłu. Mała liczba zakładów pogrzebowych a także słaby poziom usług umieszcza ludzi w Szczecinie w nieciekawej sytuacji. Jakby nie było jednego zakładu pogrzebowego, z pełną i zadbaną ofertą pogrzebową, opcja byłaby nieciekawa. Trudno również zakupić miejsce na pochówek, ale to w większych miast standardem.
Zakłady pogrzebowe Poznań

Konstruując ten przewodnik zdawałem sobie sprawę, że znajdą się doskonałe, i kiepskie miasta jeżeli chodzi o usługi. Poznań tym razem pochwalę. Na pewno jedno z najlepiej rozwiązanych miast jeśli chodzi o usługi pogrzebowe. Rozsądnie rozłożona siatka cmentarzy, dużo zakładów pogrzebowych, duża rywalizacja ,a co za tym idzie normalne ceny. W usługi pogrzebowe wlicza się na przykład czyszczenie grobu, transporty, organizację spotkań, pogrzebów. Po prostu full wypas.

W trzecim fragmencie raportu przyjrzymy się kolejnym miastom w Polsce. Liczę na to, że przynajmniej ciutkę przybliżam moim czytelnikom realia w wybranych miastach.

zakladpogrzebowy : : zakład pogrzebowy, usługi pogrzebowe, poradnik pogrzebowy
mar 11 2011 Przegląd pogrzebowy I
Komentarze: 0

Przyjrzyjmy się dzisiaj usługom zakładów pogrzebowych w naszym kraju. Krótkie przedstawienie zalet i wad w wybranych miastach. W pierwszej partii artykułu przybliżę usługi zakładów w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Następnie weźmiemy pod lupę poziom usług pogrzebowych wśród miast takich jak Gdynia, Radom, Poznań i inne duże miasta w Polsce.
Zakład pogrzebowy Warszawa
Usługi pogrzebowe w Warszawie, biorąc pod uwagę status, zaludnienie i wielkość, wliczają się do mocno zróżnicowanych i najbardziej kompleksowych. Dostaniemy w Warszawie zarówno czyszczenie grobów, zakup zniczy, kupno wieńców i masa innych usług. Jakość usług jest w miarę wysoki, na naszą niekorzyść - łatwo trafić na oszustów. Znaczącym minusem są tutaj cmentarzyska i ceny miejsca na nich.
Usługi pogrzebowe we Wrocławiu

Na wrocławskim rynku znaczącą rolę odgrywa kilka zakładów, które zdobyły już zaufanie i renomę. Na dodatek słynna ulica pogrzebowa Antoniego pozwala w szybki sposób znaleźć wszystkie konkurujące ze sobą zakłady pogrzebowe. Udostępnione jest także elektroniczne zamawianie usług pogrzebowych we Wrocławiu.
Usługi pogrzebowe Gdańsk

Liczba gdańskich zakładów pogrzebowych w porównaniu do liczby mieszkańców jest odrobinę niższa w porównaniu do Wrocławia i Warszawy. Nie pozostawia to jednak śladu na jakości i zróżnicowaniu usług. Są tutaj na zbliżonym poziomie, ceny niższe niż w Warszawie, a cmentarze mniej zaniedbane i zdewastowane.
Następnie w przewodniku po usługach zakładów pogrzebowych w Polsce: Katowice i Poznań.

zakladpogrzebowy : : zakłady pogrzebowe, usługi pogrzebowe
mar 03 2011 Planowanie pogrzebu
Komentarze: 0

PLANOWANIE POGRZEBU

Coraz modniejsze w ostatnich czasach staje się planowanie pogrzebu. Jest to o tyle ciekawa usługa pogrzebowa, że zezwala wybranie, niesłychanie dokładnie wyglądu własnego pochówka. Na przykład wybór typu pogrzebu, muzyki lub orkiestry na pogrzebie, imprezy, osób zaproszonych i masy innych dodatków. Nieraz ludzie planujący pogrzeby wybierają również kwiaty, i planują całe formalności.

Planowanie pogrzebu zyskuje rozgłos zwłaszcza dzięki własnej łatwości. Poprzez wypełnienie druku, i praktycznie z zerowym dochodem można uwolnić od balastu swoich bliskich w momencie śmierci. Zerowy wkład, gdyż rzadko płaci się za pogrzeb z góry. Zakłady pogrzebowe w podobnych przypadkach opiekują się całością, dzięki czemu rodzina zmarlego ma przynajmniej odrobinę spokoju w ciężkim czasie. Wprawdzie w Polsce usługi pogrzebowe nie są w dalszym ciągu odpowiednio upowszechnione, zauważalny jest trend pędzący ku naszym zachodnim sąsiadom, mówiący, że renoma tego typu usług pogrzebowych będzie dojrzewać.

zakladpogrzebowy : : plany pogrzebowe, planowanie własnego pogrzebu